Przestrzeń publiczna

Zieleń osiedlowa
Lokalizacja: Mokotów, Warszawa
Powierzchnia: 3 000 m2

Przedstawiamy projekt wykonany dla Wspólnoty mieszkaniowej w Warszawie. Głównym założeniem koncepcji zagospodarowania osiedla jest stworzenie przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców.

Zróżnicowanie gatunkowo rośliny oparte na naturalistycznych kształtach tworzą tło dla architektury z lat 70-tych. Linearne kształty rabat podkreślone niskimi żywopłotami z laurowiśni I cisu. Formowane graby wzdłuż ogrodzenia osłaniają część wypoczynkową mieszkańców od ruchliwej drogi w centrum miasta. Istniejące drzewa tworzą przyjemny cień, uzupełnione o rabaty z roślin kwitnących o różnych porach roku. Stwarzają doskonałe miejsce na spędzanie czasu na świeżym powietrzu zarówno dorosłym jak i dzieciom, pozwala na kontakty mieszkańcami tego osiedla. Na ławkach można czytać książki i obserwować zabawę pociech. Miejsce to również jest przeznaczone dla osób starszych, dla nich zaproponowaliśmy stoliki z możliwością gry w szachy.

Całą kompozycje zieleni i małej architektury proponuje się oświetlić aby móc korzystać z wypoczynku również wieczorami. Nie mogliśmy zapomnieć o osobach aktywnych, w przestrzeni umieściliśmy wiatę na rowery niedaleko wejścia do bloku.

Koncepcja projektowa

2020