Taras

W stylu skandynawskim
Lokalizacja: Bemowo, Warszawa
Powierzchnia: 100 m2

Taras mieści się na dachu jednego z warszawskich apartamentowców. Projekt zakładał stworzenie przytulnego i funkcjonalnego zielonego miejsca. Wśród wymagań Inwestora co do koncepcji było umieszczenie zadaszonej altany oraz wygospodarowanie miejsca dla dzieci. Zaprojektowano otwartą konstrukcję z miejscem na wypoczynek i rozsuwanym dachem, który chroni w deszczowe dni przed deszczem. Jej ozdobnym elementem jest szklana ściana, która subtelnie osłania sąsiedni taras, tworząc kameralne miejsce.

Architekci krajobrazu inspirowani stylem skandynawskim wyróżnili najważniejsze cechy jakie ma posiadać taras: prostota, funkcjonalność, naturalne materiały, połączenie różnych odcieni zieleni z bielą. W drugiej części tarasu przedzielonej donicami wyznaczono kącik dla dzieci w którym umieszczono trampolinę oraz stolik z krzesełkami. Taras zdobią drewniane donice malowane na biało. Wśród roślinności nie zabrakło tu traw ozdobnych, lawendy, hortensji czy pięknie pachnącej szałwii.

Aby zwiększyć teren zieleni wytyczono fragment zielonego dachu, wykonanego z macierzanki i kostrzew. Akcent kolorystyczny całej kompozycji stanowi duża żółta donica, wykonana z tworzywa sztucznego wraz z umieszczonym w niej perukowcem.