Taras

Taras z zieloną ścianą w Gdańsku
Lokalizacja: Wrzeszcz, Gdańsk
Powierzchnia: 60 m2

Zaprojektowany taras zlokalizowany jest w budynku wielorodzinnym w Gdańsku. Zabudowa tarasu obejmuje duży taras, który znajduje się przy salonie z aneksem kuchennym. Drugi mniejszy taras ogrodowy znajduje się przy części sypialnianej i został wykorzystany jako miejsce wypoczynku ze ścianą z biokominkiem, z dala od zgiełku miasta. W części głównej zabudowy tarasu, na stronie południowej znalazła się część główna wypoczynkowa. Taras ten ma powierzchnię ok. ok. 60m2, ma dużą pergolę w kolorze jasnoszarym. Osłania ona domowników przed słońcem i deszczem. 

Wysokiej jakości donice z włókna szklanego wykonane na indywidualny wymiar wypełnione zostały różnorodną roślinnością, aby cieszyła oko przez cały rok. Nowoczesna elewacja wzbogacona jest o strefę zieloną, czyli pionowy, wertykalny ogród, który powiększa ilość zieleni na gdańskim tarasie. Ta zielona ściana jest samowystarczalna, dzięki zbiornikowi do automatycznego podlewania. 

Nawierzchnia tarasu została podzielona na część jadalnianą wykonaną z gresu oraz na część wypoczynkową z najwyższej jakości drewna thermory jesion. Wykończenie tarasu stanowią nowoczesne meble ogrodowe modułowe z możliwością zmiany układu: duża kanapa, stół jadalniany oraz poduchy. Kompleksowo wykonany taras wysokiej jakości pozwoli na rodzinny odpoczynek z daleka od miasta.