Taras

Taras z widokiem
Lokalizacja: Saska Kępa, Warszawa
Powierzchnia: 120 m2

Warszawski taras ogrodowy z widokiem podzielony na dwie główne strefy: wypoczynkową z altaną niedaleko wejścia oraz ławką z kompozytu z możliwością przechowywania akcesoriów tarasu, oraz jadalnianą w drugiej części tarasu.

 

Pod zadaszeniem tarasu umieszczony został stół oraz duża, wygodna kanapa. Pergola ma wymiar 3,5x5m. Ta część elewacji tarasu została oddzielona od istniejących zabudowań tarasu za pomocą gotowego żywopłotu z wysokich cisów. Od strony pergoli mamy roletę zwijaną, dzięki które widok istniejących drzew nie jest przysłoniony.

 

Całość warszawskiego tarasu ogrodowego łączy bujane łóżko znajdujące się pomiędzy kominami. Wysokiej jakości taras został wykończony nawierzchnią z płyt gresowych oraz drewna thermory. Akcentem w całości zaprojektowanego tarasu jest sztuczny trawnik w formie elipsy, który przełamuje geometryczny styl zabudowy tarasu.

 

Część kuchenno-jadalniana znajduje się w drugiej części tarasu i składa się z kuchni zewnętrznej oraz stołu barowego z krzesłami. Sąsiadujący komin został obłożony spiekami w połączeniu z panelami sztucznej roślinności. Dzięki temu strefa ma bardziej egzotyczny charakter. Na jednym z kominów znajdujących się na tarasie znalazł się projektor z możliwością wyświetlania filmów. Za strefą kameralną sąsiaduje ostatnia strefa ogrodu – czyli strefa zabaw dla dzieci. Jest ona osłonięta od najbardziej ruchliwej części tarasu, z jednoczesnym zapewnieniem jej dobrej widoczności. Komin z jednej strony pomalowany został farbą tablicową do malowania kredą. Na pozostałych bokach wprowadzony został spiek kwarcowy. Donice w prostokątnych kształtach oraz akcenty donic okrągłych z większymi drzewami dopełniają elewację tarasu-Warszawa.