Taras

Taras z pergolą w Płocku
Lokalizacja: Płock
Powierzchnia: 220 m2

Tarasy to nieodłączne miejsce nowoczesnej architektury, ważnym elementem w takich założeniach jest uzyskanie miejsca pod zadaszeniem, dlatego pergola tarasowa to strzał w dziesiątkę! Modny taras z pergolą ogrodową na najwyższym piętrze z widokiem na centrum Płocka stał się idealnym miejscem na wypoczynek.

Pergola z lamelami aluminiowymi znalazła tu swoje zastosowanie, jako strefa letniej rozrywki. Zwijane rolety boczne chronią przed światłem bocznym i są idealnym rozwiązanie na gorące lato. Funkcjonalna i nowoczesna przestrzeń została wzbogacona o jacuzzi, kuchnię zewnętrzną i dużą ilość miejsca do

wypoczynku w różnych częściach tarasu.

W kwestii zieleni na tarasie postawiliśmy na donice z roślinnością, które tworzą zielone ściany. Na dachu umieściliśmy nieduże drzewa, trawy ozdobne, sosny, kwitnące krzewy i byliny. Całość podkreśliliśmy oświetleniem, które

tworzy imponującą przestrzeń na płockim tarasie. Nowoczesnego charakteru temu tarasowi dodają także listwy ledowe umieszczone w nawierzchni z płyt gresowych oraz zadaszeniu pergoli. Aby przełamać geometrie wykorzystaliśmy pojedyncze donice o kształcie elipsy.

Nietypowym akcentem tej przestrzeni jest ściana wodna z panoramą Nowego Jorku. Element wodny coraz częściej znajduję się w naszych projektach. Szum wody koi, wprowadza w stan relaksu oraz tłumi dźwięki miasta.

Kompleksowe usługi projektu tarasu to także odpowiedni dobór mebli. W tym tarasie z pergolą postawiliśmy na meble wypoczynkowe wykonane z aluminium, które wraz z poduchami i drobnymi elementami można schować do wydzielonego na tarasie pomieszczenia gospodarczego.

Istniejące kominy zostały ukryte pod lamelami z drewna kompozytowego oraz aluminium.