Taras

z panoramą Warszawy
Lokalizacja: Stare Babice
Powierzchnia: 200 m2

Niewielki ogród przy zabudowie szeregowej zaprojektowano na bazie prostokąta. Głównym i najważniejszym elementem tej przestrzeni został taras.

Powiększono istniejącą drewnianą zabudowę o płyty betonowe. Zaprojektowano drewnianą pergolę, tak aby tworzyła zadaszenie nad tym miejscem wypoczynku. Podzielono ją na dwie części. Pierwszą z nich tworzy stałe zadaszenie z drewnianych listew ułożonych w formie żaluzji, drugą pergotenda – dach z wodoszczelnego materiału z mechanizmem dzięki któremu można, w zależności od potrzeb otwierać lub zamykać dach.

W tej strefie umieszczono także miejsce na huśtawkę oraz niewielki warzywnik. Kolejną strefę ogrodu tworzy miejsce na leżaki. Wyznaczają je płyty betonowe w formie prostokątów oraz grys kamienny. Przestrzeń tą wzbogaca fototapeta ze zdjęciem Warszawy oprawione w szkle. Mimo niewielkiej powierzchni, znaczną jej część zajmuje trawnik. Strefę wypoczynkową oddziela żywopłot z cisu oraz graby w formie palmeta, które skutecznie zasłaniają widok na znajdujący się za nimi domek gospodarczy.

Szatę roślinną tego ogrodu tworzą formowane kule bukszpanu, hortensje, róże, trawy ozdobne oraz kilka gatunków krzewów iglastych.