Taras

Taras z kuchnią zewnętrzną, Wilanów, Warszawa
Lokalizacja: Wilanów, Warszawa
Powierzchnia: 200 m2

Taras w Warszawie został zaprojektowany na etapie budowy domu wielorodzinnego, dzięki temu mieliśmy sporo czasu do przemyślenia funkcji z Inwestorami. Stał się idealnym przedłużeniem salonu, z

wykorzystaniem podobnych materiałów, jeśli chodzi o kolorystykę i styl. Ten elegancki zakątek posiada wszystkie elementy idealnego ogrodu!

Taras z pergolą został zaprojektowany w stylu nowoczesnym, nawierzchnia tarasu wykonana z drewna naturalnego, thermory jesion – idealne rozwiązanie dla słonecznego tarasu. Oprócz mebli ogrodowych wypoczynkowych znalazła się również huśtawka w postaci bujaka.

Pergola tarasowa rozbudowana o część przy kuchni zewnętrznej. Ten nietuzinkowy kształt tworzy charakter całej przestrzeni. Nawierzchnia przy grillu jest z płyt gresowych, aby była łatwiejsza w pielęgnacji.

W tej przestrzeni ogrodu warszawskiego znalazł się także element sztuki w postacie rzeźby na ścianie, tworząc „mały ogród z dużą duszą”. Podświetlony nocą tworzy grę cieni wraz z pozostałą roślinnością, która została podświetlona reflektorami.

Zabudowa tarasu została wykonana z grabów zarówno w formie żywopłotu, jak i palmet, tworząc ściany powyżej linii wzroku w postaci prostokątów. Projekt tarasu to przede wszystkim roślinność, w tym warszawskim tarasie zieleń tworzą brzozy i trawy ozdobne z akcentem kwitnących roślin na fioletowo i biało.

Klimatyzatory są nieodłącznym elementem domów, dlatego zaprojektowaliśmy jego obudowę aluminiową. W budowie tarasu wygospodarowano ścieżkę dla gości za pomocą dużych betonowych płyt.