Taras

Taras z Biokominkiem w Łodzi
Lokalizacja: Łódź, Centrum
Powierzchnia: 120 m2

Coraz częściej taras traktujemy jako przedłużenie domu, dopieszczamy jego elementy w najmniejszych szczegółach. Projekt tarasu na 6 piętrze w Łodzi jest doskonałym tego przykładem, wnętrze domu jest industrialne z dużą ilością cegły oraz czarnych elementów. Na tarasie wykorzystaliśmy odcienie czerni na

podłodze drewnianej oraz elementach pionowych ścian, które mają za zadanie wygłuszyć to miejsce i osłonić przed wiatrem.

Duża ilość zieleni w tym łódzkim tarasie tworzy oazę spokoju w centrum miasta! Rabaty ogrodowe z nasadzeniami są wyniesione w specjalnych metalowych obrzeżach o organicznym kształcie. Donice w kolorze bieli wzdłuż całego tarasu zwiększają ilość nasadzeń, są różnych wymiarów, tworząc piętrowość roślin. W dużych donicach znajdują się wielopniowe drzewa, które tworzą klimat tego tarasu, dodatkowo będą dawać cień tej zabudowie.

Szum drzew, traw i innych roślin na tarasie uspokaja, tworząc prawdziwą oazę. Kolejnym elementem tego wyjątkowego tarasu jest ściana wodna w pobliżu salonu. Element wodny w bardzo nowoczesnej formie, świetnie wpisuje się w aranżacje tarasu, przyglądanie się spływającym kroplom nawiązuje do relaksu na łonie natury.

Nad powierzchnią tarasu w części jadalnianej, jako zabudowa tarasu umieściliśmy pergolę z zasłonami zewnętrznymi, tworząc przyjemne zacienienie dla domowników. Wzdłuż ściany od sąsiada umieściliśmy szafę wykonaną z drewna, która wtapia się w tło paneli drewnianych. Projektowanie tarasów oprócz elementów

dekoracyjnych to również indywidualny dobór roślin do miejsca pod względem mrozoodporności oraz warunków atmosferycznych. Tarasy są bardziej wymagające na tarasie niż w ogrodzie na parterze np. większe nasłonecznienie, wiatr, mróz co wymaga profesjonalnej usługi wykonawców tarasów. Nasadzenia przebarwiają się przez cały rok np. Klony palmowe, Świdośliwa Lamarcka, Brzoza ’Doorenbos’, Lilak, bluszcze, trzmieliny, rozplenica japońska, miskanty i wiele innych ciekawych odmian.

Wyjątkowym miejscem na tym łódzkim tarasie jest przestrzeń przy biokominku, znajduje się tam ławka drewniana oraz piękna nawierzchnia z rozbiórkowej cegły. Taras wykonany zgodnie z ładem i estetyką, tak jak lubimy najbardziej.