Taras

Taras przy szeregowcu
Lokalizacja: Magdalenka
Powierzchnia: 150 m2

Niewielki ogród przy zabudowie bliźniaczej został zaprojektowany w oparciu o proste kształty, a jego centralnym i kluczowym elementem jest dwupoziomowy taras. Podłoga tarasu wykonana jest z desek kompozytowych. Na tarasie znajduje się pergola z zadaszeniem z wodoszczelnego materiału, wyposażona w mechanizm, który umożliwia otwieranie lub zamykanie dachu w zależności od warunków pogodowych, co zapewnia możliwość wypoczynku w każdych warunkach.

Taras został podzielony na kilka stref: pierwsza z nich to jadalniana, wyposażona w stół i krzesła, obok znajduje się grill i stół barowy. Kolejna strefa to strefa wypoczynku na niższym poziomie tarasu, gdzie znajdują się sofa i fotele. Niedaleko wyjścia z salonu umieszczono stolik kawowy z krzesłami.

Mimo niewielkiej powierzchni ogrodu, znaczną część zajmuje trawnik. Ogród jest oddzielony od sąsiadów żywopłotem z cisu oraz żywopłotem z bluszczu, które skutecznie zasłaniają widok za ogrodzeniem.

Szatę roślinną ogrodu tworzy szkielet istniejących drzew iglastych. W niższym piętrze znajdują się formowane kule z bukszpanu, krzewy o białych kwiatach, hortensje, róże, paprocie, trawy ozdobne oraz kilka gatunków krzewów iglastych.