Taras

Taras nowoczesny
Lokalizacja: Wilanów, Warszawa
Powierzchnia: 60 m2

Ogród opiera się na geometrycznych kształtach, które są przełamane miękkimi łukami w odpowiednich miejscach. Wejście na teren posesji zostało wyeksponowane symetrycznymi, zaokrąglonymi murkami. Motyw łuku jest powtarzany w przęsłach, furtce oraz bramie. Front ogrodu został podzielony na tarasy, które są połączone stopniami blokowymi. Wejście do budynku jest dostępne za pomocą płyt podestowych, zakończonych ceglanych donic po obu stronach. Przejście na tył działki jest wykonane z płyt betonowych, osadzonych na żwirze.

Na boku tarasu znajduje się dekoracyjna ściana z zaokrąglonymi lustrem, a schody prowadzące z tarasu na poziom trawnika są wykonane z stopni podestowych. W dolnej części, w zagłębieniu budynku, przewidziano miejsce na biokominek otoczony fotelami. Do tego miejsca prowadzi ścieżka z zaokrąglonych płyt gresowych. W rabacie, na linii tarasu, umieszczono rzeźbę ogrodową o nazwie „Sinus” od Motka Art. Aby zapewnić prywatność i ochronę przed sąsiadami, zastosowano lamelowe panele drewniane. Dodatkowo wzdłuż tarasu posadzono graby, które są formowane w formie palmety.

Projekt elewacji zakłada wprowadzenie sztukaterii na elewacji budynku. Listwy dekoracyjne ozdabiają budynek na wysokości górnych krawędzi okien. Wokół okien i drzwi dodano listwy dekoracyjne oraz gzymsy podparapetowe. Parter został dodatkowo udekorowany przy użyciu boni elewacyjnych.