Taras

Taras na ostatnim piętrze
Lokalizacja: Żoliborz, Warszawa
Powierzchnia: 80 m2

Miejsce do wypoczynku nie zależy od wielkości, ale od charakteru przestrzeni i elementów, które mogą w niej się znaleźć. Istotne jest odpowiednie zaplanowanie obszaru oraz podzielenie go na różne strefy. Taras, balkon czy altana to kolejne przestrzenie, które pełnią rolę salonów ogrodowych i powinny odzwierciedlać potrzeby ich mieszkańców oraz harmonizować z otoczeniem.

Podczas projektowania mniejszych przestrzeni w pracowni architektury przywiązujemy wagę do zasady 'mniej znaczy więcej’. Taras na ostatnim piętrze został podzielony na dwie części: strefę wypoczynkową z jacuzzi oraz część z sofą na płytach gresowych, które są odporne na zabrudzenia. Całość jest zadaszona żaluzją poziomą, która dzięki osobnym mechanizmom automatycznego sterowania może być dostosowana do zmieniających się warunków pogodowych oraz potrzeb wypoczynku. Dużą zaletą tego zadaszenia jest odporność na deszcz i słońce. Kiedy wypoczywamy wewnątrz, możemy zwijać zadaszenie, co pozwala na zachowanie dużo światła wewnątrz pomieszczenia.

Ściana naprzeciwko strefy chilloutu została ozdobiona matami ze sztuczną roślinnością, która jest odporna na promieniowanie UV. W bezpośrednim otoczeniu kanap umieszczono donice o różnych wysokościach, wypełnione bujną roślinnością, częściowo egzotyczną, aby przekazać charakter południowej Hiszpanii.