Taras

Industrialny z lustrami, Praga, Warszawa
Lokalizacja: Praga, Warszawa
Powierzchnia: 100 m2

Duży taras przy warszawskim apartamentowcu zaprojektowano na bazie kształtów geometrycznych. Głównym i najważniejszym elementem tej przestrzeni jest część wypoczynkowa z pergolą i biokominkiem, który dopełnia cały projekt tarasu.

Powierzchnia tarasu to teren płaski, który został urozmaicony wzniesieniami i obniżeniami. Takie wykonanie tarasu pozwala na uzyskanie dużej przestrzeni, którą wykorzystaliśmy na siedzisko z miejscem na przechowywanie. To miejsce relaksu zaprojektowano z możliwością organizowania tarasowych party, ważnym elementem jest podświetlenie ogrodu. Listwy led generują światło w różnych odcieniach, tworząc imponujące sceny.

Zastosowane zostały panele gotowe z bluszczu, cisów, aby miejsce było kameralne. Lustro w ogrodzie? Nietypowy element jest umieszczony na suficie oraz kolumnach w celu powiększenia optycznie ogrodu. Nietypowe zadaszenie tarasu, które nadaje nowoczesnego wyglądu. Została również zagospodarowana powierzchnia tarasu pod zadaszeniem. Umieściliśmy tam huśtawkę i eleganckie, wodoodporne meble.

W zleceniu budowy tarasu znalazł się nieodłączny element a mianowicie-pergola, w tym założeniu w kolorze czerni nawiązuje do elewacji budynku, elementów stalowych. Możliwość zadaszenia w zależności od warunków atmosferycznych jest automatyczna.

Kompleksowe wykonanie tarasu dopełnił biokominek, który znajduje się w wymurowanej ścianie, a w jego otoczeniu umieszczona została kuchnia zewnętrzna idealne miejsce na wakacyjne grillowanie.

Ściany budynku, czyli zabudowy tarasów wykonane są z desek kompozytowych, spieku oraz sztucznych mat roślinnych imitujących mech, oraz drobną roślinność. Wykonawcy tarasu postawili także na donice w kolorze bieli, które wykonane są z włókna szklanego odpornego na mróz. Dodatkowo są ocieplone co, daje idealne warunki dla roślin. Ze względu na warunki atmosferyczne rośliny tropikalne są sztuczne, odporne na UV. Aranżacja tarasu dopełniona jest wysokiej jakości sztuczną trawą przez co, zostały zoptymalizowane koszty nawadniania oraz prace ogrodowe.

Kolejną strefą ogrodu jest zabudowa z paneli kompozytowych, która tworzy pomieszczenie gospodarcze, miejsce przechowywania mebli, rowerów itp.

Drugi mniejszy wykonany taras znajduje się w dalszej części ogrodu, wyznaczyliśmy tam miejsce na fotele ze stolikiem kawiarnianym i ogrodem egzotycznym. Profesjonalny montaż tarasu pozwolił na strefę wypoczynkową, która oddziela żywopłot zimozielony z cisu wzdłuż ogrodzenia, dzięki czemu skutecznie zasłania widok przechodniom. Wysokiej jakości kompleksowe wykonanie funkcjonalnego tarasu.