Ogród Z pegazem
Lokalizacja: Chojnice
Powierzchnia: 3 000 m2

Nowoczesny ogród charakteryzuje jego układ oraz rzeźby, które nadają aranżacji wyjątkowości. Niepowtarzalny klimat tworzą dwa pegazy w czerni i bieli. Front ogrodu zaprojektowaliśmy w kompozycji z ogrodzeniem. Prosty układ nawierzchni z wykorzystaniem wielkoformatowych płyt betonowych, przedzielony jest pasami trawnika. Szarość, biel i zieleń to główne kolory tego ogrodu. Wielka donica na wejściu zbudowana z płyt betonowych pokryte mikro cementem a w nich drzewa wielopniowe.

Charakterystycznym elementem tej części ogrodu jest ściana 3d, jako przełamanie prostego, białego ogrodzenia, wykonane z prostokątów rozmieszczonych nieregularnie w kolorze antracytu, część z nich wystaje na różnych grubościach. Podświetlone w nocy tworzy wyjątkowy obraz. Minimalistyczne rabaty to pasy traw rozplenić, kostrzewy oraz roślin zimozielonych.

Sercem ogrodu jest duży taras z drewna, a w jego pobliżu murowana altana, którą zaprojektowaliśmy. Prosta architektura altany nawiązuje do domu, duże przeszklenia drzwi HS tworzą niewidzialną granicę między ogrodem a miejscem wypoczynku. Do altany prowadzą stopnie lewitujące, które są podświetlone listwą led. Altana mieści w sobie całoroczne pomieszczenie z biokominkiem oraz kuchnią letnią, obok w pomieszczeniu znajduje się sauna. W środkowej części ogrodu umieściliśmy miejsce na ognisko, umieszczone w obniżeniu otoczone murkiem, nawierzchnia to duże płyty wypełnione kruszywem kamiennym.

Minimalistyczne nasadzenia podkreślają kwadraty w trawniku z drzewami liściastymi. Cały ogród jak i elewacja są podświetlone, stylowe oświetlenie ogrodu tworzy magię wieczorem, wtedy również możemy korzystać z jego wdzięków ? A linie ledów oświetlające nawierzchnie i elewację dodają dynamiki realizacji ogrodu i architekturze.

Koncepcja projektowa ogrodu

2021