Ogród Z basenem
Lokalizacja: Wilanów, Warszawa
Powierzchnia: 1 000 m2

Ogród oparto na prostych, geometrycznych kształtach. Poprzez wprowadzenie podestów, murków i wgłębnika zróżnicowano i urozmaicono płaski teren. Istniejący taras powiększono. W południowej części przekształcony w ogród zimowy, a od strony zachodniej towarzyszy mu metalowa pergola w kolorze białym, z możliwością całkowitego zadaszenia przez lamele. Wzdłuż tarasu zaproponowano ozdobne ogrodzenie w formie paneli przedzielonych ścianami z bluszczu aby stworzyć kameralne miejsce wypoczynku.

Wzdłuż zachodniej granicy tarasy zlokalizowano wąski basen, otoczony drewnianym i betonowym podestem, gdzie zrobione zostały schody półkowe wykonane z betonu. W zachodniej części działki wprowadzono wgłębnik z miejscem na ognisko z ławkami, zapewniający poczucie intymności. W jego pobliżu znajduje się zaadaptowany domek do zabaw.  We wschodniej części działki znajdują się wyniesione skrzynie warzywne oraz drzewa owocowe.

Nawierzchnię przy wejściach stanowią wielkoformatowe płyty z lanego betonu, a pozostały układ komunikacyjny stanowią płyty betonowe. Nawierzchnię odkrytego tarasu i wgłębnika zaproponowano z płyt gresowych 80x80cm, a w ogrodzie zimowym z desek drewnianych.

Koncepcja projektowa ogrodu

2021