Ogród Wśród sosen
Lokalizacja: Włocławek
Powierzchnia: 2 000 m2

Koncepcja ogrodu wybrana przez Klientów zaplanowana została na bazie prostokątów. Aby na podmiejskim osiedlu domków jednorodzinnych stworzyć poczucie intymności zastosowano żywopłot z cisu i grabu. Ogród podzielono na wyraźne wnętrza, pierwsze to reprezentacyjny front, drugie rekreacyjne przy tarasie z basenem oraz trzecie: ogród o charakterze japońskim znajdującym się pomiędzy dwoma budynkami. Dzięki temu zabiegowi optycznie powiększono działkę oraz otrzymaliśmy przytulne miejsca do wypoczynku z różnej perspektywy.

Nowoczesny projekt oparty jest o naturalistyczne rabaty, o zróżnicowanych gatunkowo roślinach z przewagą traw ozdobnych, roślin kwitnących oraz drzew również liściastych. W nawiązaniu do leśnego charakteru działki elementy wykorzystane w ogrodzie są naturalnych materiałów deska drewniana, cegła, kamień, beton. Na podjeździe wykorzystaliśmy duże płyty betonowe w kolorze antracytu. Ścieżka z płyt wraz z cegłą prowadzi do drewnianego tarasu.

Wzdłuż części wypoczynkowej projektowano zbiornik wodny ze ścianę wodną, która nadaje w tym miejscu atrakcyjności jednocześnie wpływając kojąco na użytkowników. Obok tarasu mamy umieszczony basen, w jego pobliżu jest prysznic ogrodowy. W bliskiej odległości od tarasu i kuchni mamy nowoczesny domek dla dzieci nawiązując architekturą do budynku. Kolejnym elementem małej architektury jest domek gospodarczy na krańcu działki.

Przechodząc wzdłuż domu znajdziemy ukryty ogród w stylu japońskim, po drugiej stronie domu. Niewielki taras ma być miejscem gdzie wśród roślinności o kształtach obłych z wyniesionymi rabatami przeteleportujemy się do japońskiego klimatu zen. W tej części ogrodu znajdziemy misy wodne wykonane z cortenu, które będą miejscem spotkać ptaków. Linia ogrodzenia wjazdu została cofnięta, aby z łatwością wjeżdżać na posesję. Nowoczesna brama przesuwna z blachy antracytowej komponuję się z stolarką okienną. Nad wejściem i wiatą śmietnikową zaproponowaliśmy zadaszenie.

Koncepcja projektowa ogrodu

2022