Ogród Wielopoziomowy
Lokalizacja: Inowrocław
Powierzchnia: 1 500 m2

Dom wokół, którego stworzono projekt ogrodu to nowoczesny budynek z wysokim podpiwniczeniem. W celu zniwelowania wysokości budynku zaplanowano stopniowe podnoszenie powierzchni terenu. Frontową część ogrodu tworzy betonowe ogrodzenie z miejscem na wiatę śmietnikową oraz pionowe przęsła metalowe, umieszczone w betonowym fundamencie.

Przy wjeździe znajdują się donice oraz rabaty otoczone murkami. Z tyłu domu zaprojektowano drewniany taras, który znajduje się bezpośrednio przy budynku. W pobliżu umieszczono zbiornik z kaskadą wodną oraz wielogatunkową rabatą w której znajdują się kosaćce. Dalej znajduje się zamknięta altana, z dużymi przeszkleniami wraz z zewnętrzna kuchnią oraz zewnętrznym miejscem na ognisko.

Nowoczesny charakter altany doskonale komponuje się z bryłą budynku. Lekkości dodają jej drewniane belki. W bezpośrednim sąsiedztwie altany zaplanowano miejsce na nieduży basen.

Całość ogrodu otoczona jest betonowym ogrodzeniem. Szatę roślinną tworzą wysokie, kolumnowe drzewa liściaste, trawy ozdobne takie jak trzcinniki czy hakonochlea, krzewy liściaste np. hortensje, róże, derenie, oraz krzewy iglaste: sosny, jałowce, cisy.

Koncepcja projektowa ogrodu

2019