Ogród Śródziemnomorski
Lokalizacja: Alicante, Hiszpania
Powierzchnia: 200 m2

Ogród oparty jest na geometrycznych kształtach. W tylnej części ogrodu wprowadzone zostało jacuzzi, któremu towarzyszy drewniany taras. Taras otoczony jest murowanym siedziskiem, pełniącym również funkcję stopni do jacuzzi. Taras będący miejscem wypoczynku, jednocześnie może stanowić miejsce do ćwiczeń. Od tarasu poprowadzono betonowe płyty o wymiarach 80x80cm. Płyty w dalszej części rozszerzają się do niewielkiego placyku ze stołem i grillem, zakończonego drewnianym panelem na pnącza.

Przestrzeń wypoczynkowa i relaksacyjna zostały oddzielone L-kształtnymi trejażami z pnącą się po nich Bugenwillą Płyty dalej prowadzą do furtki wejściowej. W wariancie tym trawnik został zastąpiony rabatami żwirowymi z roślinami znoszącymi suszę. W przestrzeń rabaty wprowadzono luźno rozmieszczone donice z szarej terakoty. W rabacie po drugiej stronie ścieżki wprowadzono głazy.

Front oddzielono od ulicy drzewami oliwnymi, drzewkiem cytrusowym a z boku cyprysami podsadzonymi rozmarynem. Przestrzeń jacuzzi osłonięta została z drewnianym panelem, a z tyłu wysoką roślinnością, na którą składają się palmy i oleander.

Koncepcja projektowa ogrodu

2022