Ogród Naturalistyczny
Lokalizacja: Barany k. Włocławka
Powierzchnia: 2 000 m2

Ponad hektarowy ogród, o urozmaiconym ukształtowaniu, wymagał zaprojektowania tarasów schodzących w głąb działki, które stały się elementem dominującym. Nasze główne założenie przy projektowaniu ogrodu to minimalistyczny styl płynnie łączący się z naturalistycznym charakterem siedliska.

Działka mieści się w sielskim krajobrazie polskiej wsi, z widokiem na stawy. Przestrzeń podzielono na trzy główne części: przestrzeń wypoczynkową, przestrzeń rekreacyjną oraz skarpę przeznaczyliśmy jako sad, wspomnienie z dzieciństwa.

Na życzenie Klientów i ku naszej radości, roślinność jest wyłącznie liściasta, z wyjątkiem akcentów z kosodrzewiny. Nawiązując do minimalistycznej formy architektury, zbudowanej z naturalnych elementów, uporządkowaliśmy przestrzeń z zastosowaniem większych płaszczyzn roślin, w przewadze trawy ozdobne, które w wielu miejscach tworzą wstęgi. Aby ograniczyć ilość trawników zaproponowaliśmy w niektórych częściach ogrodu łąki kwietne. Ogród przecinają murki oporowe wykonane z betonu architektonicznego.

Na otwartej przestrzeni w bliskiej okolicy tarasu zaaranżowano miejsce na boisko do piłki siatkowej. W ogrodzie znalazło się również miejsce na ognisko, warzywnik, zielnik, altanę z murowanym grillem.

Koncepcja projektowa ogrodu

2016