Ogród Rezydencjonalny
Lokalizacja: Konojady Pomorskie
Powierzchnia: 5 500 m2

Ten duży ogród zaprojektowaliśmy na prostych lininiach, nawiązując do ciekawej bryły budynku. Funkcjonalny podjazd wykonany z płyt betonowych w kolorach szarości, miejsca parkingowe również zostały przewidziane. Nawierzchnia przenika się z zielenią, istotne dla nas jest aby przy projektowaniu ogrodu, pamietać o spójności wszystkich elementów i architektury.

Ścieżka do domu, została wydzielona z podjazdu, płyty ceramiczne oraz blokowe stopnie podkreślają wejścia do domu. W bliskiej odległości usytuowano dużą, murowaną donice, wypełnioną roślinnością. Nasza pracownia zaprojektowała ogrodzenie posiadłości z bloczków betonowych i nowoczesnych przęseł. Biały tynk połączyliśmy z płytą drewnopodobną hpl, który również wykorzystaliśmy w elewacji domu.

Elewacja to połączenie nowoczesności z elegancją, dominuje prosta forma, która ma pokazać walory budynku oraz indywidualny charakter przestrzeni. Część rekreacyjno-wypoczynkowa znajduje się przy tarasie, z tyłu domu. Zadaszenie nad tarasem jest konieczne przy korzystaniu z niej w każdych warunkach atmosferycznych. Z tarasu możemy zejść do kolejnej strefy wypoczynku, a mianowicie miejsca przy biokominku.

Wyróżniającym się elementem w całej kompozycji jest ściana wodna umieszczona w okolicy tarasu. Element ten wzbogaca przestrzeń wizualnie, a szum wody wydobywany przy jej użytkowaniu działa relaksująco. Wygodne ławki z drewna pozwalają na korzystanie z ogrodu w każdej porze roku. Bliskość z placem zabaw, pozwala rodzicom obserwować dzieci z większości miejsc w ogrodzie.

Z uwagi na dzieci które także będą użytkownikami ogrodu, wprowadzono w projekcie znaczną powierzchnię trawnika który ma funkcję rekreacyjną. Inne elementy małej architektury, zawarte w projekcie: taras, element wodny ze ścianą wodną, wgłębnik z biokominkiem, huśtawka. Minimalistyczny projekt oparty jest na mało zróżnicowanych gatunkowo roślinach z przewagą drzew zimozielonych oraz traw ozdobnych w rabatach żwirowych.

Koncepcja projektowa ogrodu

2018