Ogród Rezydencjonalny
Lokalizacja: Ciechocinek
Powierzchnia: 2 000 m2

Projekt obejmował stworzenie koncepcji nawierzchni podjazdu oraz zagospodarowania zieleni na działce. Naszym zamierzeniem było stworzenie formalnego ogrodu o charakterze rezydencjonalnym.

Ogród jest w stylu nowoczesnym, oparty na geometrycznych kształtach: łukach oraz prostokątach. Ważnym elementem dla Inwestorów było wydzielenie dużej powierzchni trawnika, który ma pełnić funkcję rekreacyjną. Ogród znajduje się w centrum miasta, dlatego odgrodziliśmy część wypoczynkową od strony frontu rabatą mieszaną z dużych drzew. Taras jest umieszczony w części tylnej za domem. W pobliżu umieszczono miejsce na ognisko z cortenowym paleniskiem w połączeniu ze ścianą wodną.

Wyodrębniono w projekcie również zewnętrzną altanę o konstrukcji drewniano-betonowej. Nowoczesna altana podzielona została na dwie części: jadalnianą i wypoczynkową, widoczne jest to poprzez ażurowy dach w części z meblami wypoczynkowymi oraz szklane zadaszenie w jadalni. Elementem łączącym jest kominek z piecem do pizzy. Przenikające się wnętrza łączą się z huśtawką wielopokoleniową.

W nawierzchni wykorzystano element charakterystyczny w postaci małego ronda z zielenią co podkreśla formalny styl ogrodu. Nowoczesny motyw kształtów geometrycznych w podjeździe, w kolorach czerni, bieli i szarości. W przestrzeni ogrodu wyznaczono miejsce na plac zabaw i warzywnik.

Koncepcja projektowa ogrodu

2019