Ogród przy Willi
Lokalizacja: Bielany, Warszawa

Powierzchnia: 2 000 m2

Ogród oparto na prostych, geometrycznych kształtach. Układ ogrodu dostosowano do istniejącego drzewostanu. Frontowa część – podjazd, ścieżka piesza i wiata śmietnikowa podniesione zostały do poziomu ulicy w formie tarasu otoczonego murkiem oporowym, z którego z obu stron na poziom terenu prowadzą schody. Jako nawierzchnię zaproponowano płyty betonowe 80x80cm, ułożone w pasy i przedzielone pasami ciemnej nawierzchni, a przypadku ścieżki pieszej podzielonych pasami otoczaków.

Taras maksymalnie powiększono wzdłuż zachodniej i północnej elewacji, z zastosowaniem desek drewnianych i płyt gresowych. W obrębie tarasu, w sąsiedztwie sauny, zlokalizowano ogrodowe jacuzzi. Pergola z zadaszeniem również przyjmuje kształt litery „L”. W północno-zachodniej części zaprojektowano miejsce na plac zabaw z elementami siłowni plenerowej, z którym sąsiaduje wypoczynkowa platforma drewniana i basen o wymiarach 4x8m.

W północno- wschodniej części zlokalizowano ogród użytkowy z warzywnikiem, wyniesionymi rabatami oraz rabatą w formie skrzyni a obok niego miejsce na ognisko obniżone o kilka stopni. Styl paleniska jest nowoczesny dzięki spiekom w kolorze ciemnego kamienia.

Koncepcja projektowa ogrodu

2021