Ogród Przy stawie
Lokalizacja: Inowrocław
Powierzchnia: 4 000 m2

Ten duży teren ogrodu zaprojektowaliśmy w stylu nowoczesnym o charakterze naturalistycznym. Industrialna elewacja łączy się z nawierzchnią wykorzystaniem tego samego materiału a mianowicie cegły. Prosta bryła budynku została przełamana cegłą czerwoną w różnych odcieniach czerwieni, która nadaje elegancji. Kolor ciemnego antracytu podkreśla nowoczesność bryły budynku, a duże okna ciekawie odbijają zieleń rozmieszczoną w ogrodzie.

Luksusowy ogród stanie się wizytówką tego miejsca. Istotne dla nas jest aby przy projektowaniu ogrodu, pamietać o spójności wszystkich elementów i architektury. W bliskiej odległości od wejścia usytuowano dużą, murowaną donice, wypełnioną roślinnością. Część rekreacyjno-wypoczynkowa znajduje się przy tarasie, z tyłu domu. Oprócz wypoczynku na tarasie można skorzystać z budynku altany, gdzie umieszczona została kuchnia letnia razem z wędzarnią. Projektując altanę, staraliśmy się aby swoim wyglądem harmonizowała z architekturą domu, również wykorzystaliśmy cegły.

Zadaszenie nad tarasem jest konieczne przy korzystaniu z niej w każdych warunkach atmosferycznych. Z tarasu możemy zejść do kolejnej strefy wypoczynku, a mianowicie miejsca przy biokominku. W pobliżu tarasu jest duży staw do którego prowadzi ścieżka w trawniku, różnicę terenu zaaranżowaliśmy w postaci nieregularnych murków. Duży pomost znajduje się na osi z budynkiem. Kaskada wodna w stawie wzbogaca przestrzeń wizualnie, a szum wody wydobywany przy jej użytkowaniu działa relaksująco. Z uwagi na dzieci które także będą użytkownikami ogrodu, wprowadzono w projekcie znaczną powierzchnię trawnika który ma funkcję rekreacyjną.

Inne elementy małej architektury, zawarte w projekcie: taras, altana, wgłębnik z biokominkiem, huśtawka.

Koncepcja projektowa ogrodu

2020