Ogród Premium z basenem
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Powierzchnia: 2 000 m2

Projekt zagospodarowania przestrzeni przy nowoczesnej willi na przedmieściach Warszawy zakładał stworzenie ogrodu i ogrodzenia nawiązującego do formy budynku. Koncepcja ogrodu opiera się na kształtach geometrycznych. Głównymi wytycznymi była lokalizacja basenu, miejsce na ognisko oraz altana wielofunkcyjna z sauną, oraz prysznicem. W części frontowej zaprojektowano ogrodzenie z bloczków betonowych, pokrytych tynkiem w dwóch kolorach, które mają nawiązywać do elewacji. Przęsła oraz furtki i bramę tworzą profile stalowe z płytą hpl w kolorze drewna. Podjazd wykonany z dużych płyt betonowych wylewanych na miejscu, zostały poprzecinane pasami trawnika. Wzdłuż ogrodzenia zaplanowano duże donice potterypot z grabami wielopniowymi oraz rabatę z drzewami w formie wąskokolumnowej. 

W części wypoczynkowej zaplanowano murowaną altaną z sauną oraz basen z dyszami wodnymi. Taras drewniany przy domu został powiększony, dzięki  temu zyskaliśmy dużo miejsca na nowoczesny zestaw mebli ogrodowych. Altana mieszcząca się na tarasie wykonana została z aluminium i okleiny drewnopodobnej. Wokół podestu drewnianego mamy murowane donice z roślinnością wieloletnią. W niedalekiej odległości od tarasu mamy mniejszy taras z miejscem na leżaki pod parasolem.  W tej części ogrodu przejście na taras oraz do paleniska tworzą lewitujące płyty betonowe. Miejsce na ognisko zostało obniżone, dzięki czemu ogród nabrał wielowymiarowości. 

Wyjątkowości dodają rzeźby abstrakcyjne kobiety w dużej ramie z kamienia na tle basenu oraz 'Dłoń’ w kolorze burgundowym wśród roślin. 

Szatę roślinną tworzą trawy ozdobne takie jak trzcinniki, miskanty, hakonechloa czy rozplenica oraz rośliny iglaste – sosny, jałowce i krzewy liściaste o ozdobnych kwiatach takie jak hortensje, werbena, szałwie. W pobliżu basenu zaplanowano rabatę z grysem kamiennym, w której znaleźć mają się cisy w formowanych kulach/elipsach oraz rośliny okrywowe takie jak jałowce, barwinek, które mają utworzyć zwartą grupę w formie nieregularnej płaszczyzny. Całość ogrodu premium z basenem otacza żywopłot z cisu.

 

Koncepcja projektowa ogrodu

2023