Ogród nowoczesny
Lokalizacja: Toruń
Powierzchnia: 800 m2

Koncepcja projektu zagospodarowania terenu opiera się na geometrycznych kształtach. Zaprojektowano tam miejsce na basen oraz rozbudowany drewniany taras z jesionu. Na podjeździe zaprojektowano duże, kwadratowe płyty w dwóch kolorach tworzące asymetryczny wzór.

Przed wejściem zaplanowano donice z klonem japońskim o czerwonych liściach oraz rabatę z grabami w formie ekranów. Szatę roślinną tworzą trawy ozdobne takie jak trzcinniki, miskanty, hakonechloa czy rozplenica oraz rośliny iglaste – sosny, jałowce i krzewy liściaste o ozdobnych kwiatach takie jak jaśminowce. W pobliżu basenu zaplanowano rabatę z grysem kamiennym, w której znaleźć ma się ślidośliwa oraz rośliny okrywowe takie jak jałowce, które mają utworzyć zwartą grupę w formie nieregularnej płaszczyzny.

W części wypoczynkowej zaplanowano miejsce na huśtawkę oraz basen, który tworzy zbiornik wodny oraz drewniany taras z miejscem na leżaki. W tym fragmencie ogrodu ścieżki tworzą wąskie płyty gresowe. Taras z jesionu otaczają donice z roślinnością wieloletnią oraz niski zbiornik z kaskadową dyszą wodną. Całość ogrodu otacza żywopłot z cisu.

W części frontowej zaprojektowano ogrodzenie z bloczków betonowych, pokrytych tynkiem w dwóch kolorach, które mają nawiązywać do elewacji. Przęsła oraz furtki i bramę tworzą profile stalowe malowane na kolor antracytowy.

Koncepcja projektowa ogrodu

2020