Ogród Nowoczesny z widokiem
Lokalizacja: Słupno
Powierzchnia: 2 000 m2

Nowoczesny ogród z widokiem w Słupnie oparty został na geometrycznych kształtach.  Długi podjazd do domu urozmaicony został przez zróżnicowanie kolorystyczne wielkoformatowych płyt na popielate i antracytowe oraz wprowadzenie liniowego oświetlenia LED. Wzdłuż podjazdu zlokalizowano rabatę wykończoną korą antracytową z ostrokrzewami formowanymi w kule oraz rozplenicami. W rabacie rozmieszczono trzy donice XXL z grabami wielopniowymi. Przy wejściu zaproponowano donicę murowaną z sosną bonsai. 

Główna część rekreacyjno-wypoczynkowa ogrodu zlokalizowana została w obrębie dużego tarasu, nad którym zaproponowano pergolę z lamelowym zadaszeniem oraz pionowymi przesłonami bocznymi. Na tę część tarasu składa się zestaw wypoczynkowy, kuchnia zewnętrzna ze stołem jadalnianym oraz jacuzzi z leżakami. W obrębie rabaty żwirowej, oddzielonej od tarasu murowaną donicą, wprowadzono huśtawkę z widokiem na cały ogród. W istniejącym podcieniu budynku wprowadzone zostało podwieszane łóżko. Przestrzeń tą można całkowicie zasłonić, dzięki przesuwnym pionowym lamelom. Powierzchnia trawnika została poprzecinana rabatami oraz pasami z kostki w kolorze antracytowym. 

Na wprost tarasu wprowadzono wyspę z nasadzeniami. Trawnik w bezpośrednim otoczeniu głównej strefy wypoczynkowej został oddzielony od reszty rabatą z płytkami wielkoformatowymi i niskimi nasadzeniami. W narożniku ogrodu, w zagajniku brzozowym, zlokalizowano strefę wypoczynkową o bardziej kameralnym charakterze. Doprowadzono do niej ścieżkę z płyt wielkoformatowych w trawniku. Wśród nasadzeń dominują rośliny iglaste i trawy ozdobne, a jako akcenty wykorzystano geometryczne żywopłoty oraz kwitnące byliny. Przez kształt rabat, pionową strukturę roślinności oraz powiązanie tarasu z kompozycją roślin otrzymano nowoczesną i uporządkowaną przestrzeń. Ogród oświetlono oprawami In-lite. Główne ciągi komunikacyjne oświetlono słupkami Ace High, a zieleń dekoracyjnymi oprawami Sway luźno rozmieszczonymi w rabatach, lampami gruntowymi do podświetlenia brzóz w trawniku oraz reflektorami punktowymi. 

Koncepcja projektowa ogrodu

2022