Ogród Nowoczesny o charakterze leśnym
Lokalizacja: Wesoła
Powierzchnia: 2 000 m2

Projekt nawiązuje do istniejącej geometrii ogrodu, oparty na trójkątach i liniach łamanych. Projektowane elementy wpisano w zastany układ, wprowadzając zmiany w kształtach nasadzeń oraz tworząc nowe miejsca wypoczynku. Główne założenie to likwidacja małych, trójkątnych rabat, poprzez ich wydłużenie oraz stworzenie funkcjonalności w komunikacji. 

W części frontowej małą kostkę zamieniliśmy na duże płyty betonowe, które prowadzą nas wzdłuż nasadzeń. Donice dodają elegancji nowoczesnej architekturze domu. Bezpośrednio ze ścieżki możemy dotrzeć na taras, który jest w formie litery „L” i został wydłużony do poziomu projektowanego przeszklenia ściany. Przy tarasie zaprojektowano donicę z palisady. Część tarasową od części leśnej oddzieliliśmy rabatą nasadzeń wyniesioną ponad grunt za pomocą płożących roślin,  w której królują istniejące duże sosny. 

Ścieżkę z płyt betonowych umieszczonych w trawniku doprowadzono do basenu o wymiarach 8 × 4 m. Rabata w otoczeniu basenu tworzy ramę widokową na dalszą, leśną część ogrodu. Basen z trzech stron otoczony jest płytami gresowymi, a wzdłuż altany wprowadzono deski kompozytowe.  Wzdłuż basenu wprowadzono murek z palisady z dyszą wodną. Element ten wzbogaca przestrzeń wizualnie, a szum wody wydobywany przy jej użytkowaniu działa relaksująco. 

Obok basenu znajduje się altana z zadaszeniem o wymiarach z 8 × 4 wraz z zewnętrzną kuchnią, która posiada dwa przeszklone boki z przesuwnymi oknami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy z niej korzystać cały rok. Od altany odchodzą stalowe trejaże z miejscem na huśtawki. 

Miejscem które znajduje się bezpośrednio przy altanie, jest miejsce na ognisko, z którego rozpościera się widok na taras oraz basen. Palenisko znajduje się poniżej gruntu tzw. wgłębnik, do którego prowadzą lewitujące stopnie. Całość otoczona jest roślinnością, występują tu paprocie, funkie, hortensje, różaneczniki, jałowce, cisy, trawy ozdobne, derenie, tawułki, runianka japońska i inne odmiany nasadzeń, które podkreślają naturalistyczny i leśny klimat działki znajdującej się pod Warszawą. W przeciwległym rogu działki wprowadzono trejaż z hamakiem, który ciekawie prezentuje się w otoczeniu zieleni.

Koncepcja projektowa ogrodu

2020