Ogród przy domu położony na skarpie prezentuje się wyjątkowo. Nasza pracownia architektury krajobrazu zaprojektowała zarówno hektarowy ogród, jak ogrodzenie oraz elewację. Wjeżdżając na posesję mijamy ogrodzenie z betonu architektonicznego. Wejście podkreślono zadaszeniem przy furtce, które nadaje eleganckiego charakteru przestrzeni. Materiały wykorzystane w ogrodzeniu nawiązują do elewacji tzn. kolory tynku oraz akcent w postaci płyty hpl w odcieniu jasnego drewna, ociepla architekturę.
Podjazd prowadzi do garażu dwustanowiskowego oraz do nowoczesnego carportu z domkiem gospodarczym znajdującego się po prawej stronie. Duża przestrzeń pozwoliła nam nadać kształty łamane w nawierzchni. Są one funkcjonalne i nietuzinkowe, podkreślone poprzez jasnoszarą kolorystykę, jako wypełnienie oraz ciemny grafit jako linie prowadzące. Na podjeździe zostały przewidziane również miejsca parkingowe, dlatego nawierzchnia została poszerzona.
Ścieżka do domu została wydzielona z podjazdu, jako duże płyty betonowe umieszczone w roślinności oraz podświetlony stopień lewitujący, który podkreśla reprezentacyjną część ogrodu. Nieregularne pasy ledów na nawierzchni nadają nowoczesny charakter również wieczorową porą. Aby zmniejszyć ilość nawierzchni betonowej, zaproponowaliśmy szeroki podjazd do ogrodu z mieszanki żwirowej Hansegrand. Ta droga prowadzi do drugiej części ogrodu do podnóża skarpy.
Część rekreacyjno-wypoczynkowa znajduje się przy tarasie, z tyłu domu. Pergola na tarasie jest konieczna przy korzystaniu z niej w każdych warunkach atmosferycznych. Aluminiowa forma pergoli jest bardzo łatwa w pielęgnacji, posiada panele boczne ze szkła, dzięki temu możemy wypoczywać również późną jesienią oraz zimą. Ten ponad 100m2 taras jest miejscem relaksu, gdzie można wypocząć, korzystając z nowoczesnych mebli ogrodowych. W niedalekiej odległości od pergoli umieszczone zostało jacuzzi.
Z uwagi na teren mieszczący się na obszarze pozamiejskim zaproponowano styl nowoczesny z przewagą naturalistycznych nasadzeń. Przez kształt rabat, pionową strukturę roślinności oraz powiązanie nawierzchni z kompozycją roślin otrzymano uporządkowaną przestrzeń. Projekt ogrodu oparty jest na mało zróżnicowanych gatunkowo roślinach z przewagą drzew zimozielonych oraz traw ozdobnych w rabatach żwirowych. Z tarasu możemy zejść do kolejnej strefy wypoczynku, a mianowicie miejsca dla dzieci oraz do huśtawki z widokiem na ogród.
Ogród został podzielony na dwie główne strefy: reprezentacyjno-wypoczynkową oraz poniżej skarpy rekreacyjną. Ukształtowanie terenu zostało podkreślone murkami oporowymi, ze względu na wysokie różnice terenu. Wykorzystano do tego elki betonowe, gabiony oraz bloczki betonowe. Skarpa pokryta trawnikiem została utwardzona siatką wzmacniającą, aby możliwy był tam przejazd samochodem, a po stronie ścieżki co kilka metrów umieszczono stopnie betonowe.
W rekreacyjnej części znajduje się duży staw kąpielowy ze ścianą wodną oraz podestem drewnianym z żaglem przeciwsłonecznym. Obok stawu znajduje się miejsce na ognisko otoczone murkiem, do którego prowadzą stopnie betonowe o nieregularnych kształtach. To miejsce otoczone jest wysokimi donicami z różnorodną roślinnością. Palenisko wykonane jest z cortenu tak jak i miejsce na drewno. Idąc dalej ścieżką wzdłuż stawu, zobaczymy sad umieszczony na podwyższeniu z cegły ceramicznej w otoczeniu ekologicznego ogrodu z łąki kwietnej, która jest schronieniem dla pszczół i owadów pożytecznych.