Ogród Nowoczesny
Lokalizacja: Mała Nieszawka
Powierzchnia: 4 500 m2

Ważnym elementem przy projektowaniu tej przestrzeni było połączenie jej dwóch istotnych funkcji: mieszkalnej i usługowej. Wolą inwestorów było, aby oddzielić te dwie przestrzenie mimo, że znajdują się one w jednym budynku.

Wjazd podzielono na dwie części, pierwsza prowadzi do lokalu usługowego i wydzielono tam kilka miejsc parkingowych. Druga to kameralny podjazd z kostki granitowej do wejścia i garażu domu. Te dwa podjazdy oddzielono dużą rabatą, dzięki czemu przysłonięto wejście do domu i stało się ono bardziej prywatne.

Z tyłu domu znajduje się duży, drewniany taras z drewnianą pergolą i zadaszeniem. Rozpościera się z niego doskonały widok na staw, który znajduje się w obrębie projektowanego terenu. W jego pobliżu stworzono miejsce na plaże oraz miejsce na ognisko z siedziskiem i otaczającym go drewnianą pergolą, którą z czasem porosną pnącza. Przy stawie zaproponowano także nieduży pomost. Wzdłuż ścieżki prowadzącej do zbiornika wodnego zaprojektowano sztuczną rzeczkę, która swój bieg rozpoczyna przy tarasie.

W dalszej części ogrodu zaprojektowano miejsce na ule oraz miododajne rośliny takie jak lipy czy różnorodne byliny. Projekt obejmował także stworzenie koncepcji ogrodzenia oraz elewacji. Całość spójnie ze sobą współgra dzięki wykorzystaniu podobnych materiałów.

Koncepcja projektowa ogrodu

2019