Ogród Na poziomach z basenem
Lokalizacja: Łódź
Powierzchnia: 2 022 m2

Ten duży ogród łódzki zaprojektowaliśmy na prostych liniach, nawiązując do ciekawej bryły budynku. Funkcjonalny podjazd wykonany z płyt betonowych w kolorach szarości, który współgra ze wszystkimi elementami i architekturą. Ścieżka do domu prowadzi po efektownych, lewitujących stopniach. 

W projekcie ogrodu w Łodzi wykorzystano naturalne ukształtowanie terenu i stworzono kilka poziomów ogrodu. Pierwsza jego część znajduje się najbliżej domu i tworzy go basen wraz z tarasem wypoczynkowym. To także strefa wypoczynkowo-jadalniana. Kuchnia zewnętrzna posiada lodówkę, zlew i grill oraz szafki na sztućce i talerze. Pergola z aluminium osłania wypoczywających przed promieniami słońca.

Otoczenie basenu wykonano z drewna, które łączy się z płytami gresowymi. Duża płaszczyzna trawnika sąsiaduje z tarasem, a w jej pobliżu umieszczone są skrzynie na warzywa tzw. warzywnik. Zejście z tarasu wykonane zostało z bloków betonowych. Wydłużone stopnie tworzą nowoczesną architekturę ogrodu. Umieszczono tam także donice z grysem kamiennym i klonem palmowym.  Kolejny poziom znajdujący się poniżej tworzy powierzchnia trawnika wraz z rabatą, w której zaplanowano magnolię oraz huśtawkę.

Następny taras ogrodowy znajduje się na najniższym poziomie i tworzy rekreacyjną część ogrodu. Główny element umieszczony w centrum stanowi zbiornik wodny z rzeźbą, w której umieszczone betonowe płyty zbiornika umożliwiają swobodne chodzenie. Obok miejsce znalazło palenisko z ławeczką i murkiem z cegły, a duże płyty betonowe  umieszczone w trawniku prowadzą nas na do wszystkich zakamarków ogrodu. 

Frontową część przestrzeni tworzy betonowe ogrodzenie z miejscem na śmietnik oraz przęsła metalowe. Przy wjeździe znajdują się donice oraz rabaty otoczone murkami. Szatę roślinną tworzą wysokie, kolumnowe drzewa liściaste, trawy ozdobne takie jak trzcinniki czy hakonochlea, rozplenica japońska, krzewy liściaste np. hortensje, róże, derenie, oraz krzewy iglaste: sosny, jałowce, cisy.

Koncepcja projektowa ogrodu

4000