Ogród Minimalistyczny
Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia: 1 000 m2

Ogród miejski wyróżnia się minimalizmem kształtu oraz doborem roślin. Nowoczesna bryła budynku pokryta jest płytami HPL różnych formatów, w kolorze drewna. Ogród jest nawiązaniem do architektury, proste kształty ogrodu i wielkoformatowe płyty nawierzchni.

Przy wejściu do domu zaprojektowano donice betonowe i rabatę z sosnami w formie bonsai oraz kule z cisu o różnych szerokościach. Pod zadaszeniem umieściliśmy stół z krzesłami, kolejnym miejscem wypoczynku jest taras wykonany z tej same płyty brukbet. Basen umieszczony w bliskim sąsiedztwie wyjścia z salonu. Uzupełnieniem strefy wypoczynkowej są meble modułowe, obok nich piękny biokominek wykonany ze spieku.

Ze względu na narożną posesję wzdłuż linii ogrodzenia zaproponowano żywopłot z cisu i wysokich miskantów, aby stworzyć zaciszne miejsce do wypoczynku. Ogrodzenie wykonano z nowoczesnych, pionowych lameli i ścian z bloczków betonowych. Oświetlenie led podkreśla nowoczesny charakter ogrodu, podzielono lampy na kilka sekcji aby stworzyć subtelne oświetlenie.

Koncepcja projektowa ogrodu

2021