Ogród Minimalistyczny
Lokalizacja: Józefosław
Powierzchnia: 3 000 m2

Ta naturalistyczna forma ogrodu została zaprojektowana przy nowoczesnej formie budynku, który składa się z dwóch prostopadłościanów ułożonych w formie litery L. Całość przestrzeni otacza żywopłot z cisu. W przedniej części ogrodu wzdłuż linii ogrodzenia zaplanowano wysokie drzewa liściaste. Rabaty w ogrodzie przyjmują kształty naturalistyczne.

Roślinność w nich występująca to gatunki dobrane tak, aby tworzyły ujednoliconą gamę kolorystyczną. Całość założenia zaplanowana jest w gatunkach o zielonych liściach, dopełniają je gatunki o białych kwiatach oraz krzewy iglaste i trawy ozdobne. W celu urozmaicenia przestrzeni zaprojektowano rabaty z pagórkami porośniętymi niską roślinnością np. płożącymi jałowcami czy trawami ozdobnymi.

W tylnej części ogrodu zaprojektowano zagajnik z brzóz, lip w formie fastigiata oraz świerków. Znajduje się tam miejsce na huśtawkę. Dużą część ogrodu, bo aż ponad 1300 m2 zajmuje powierzchnia trawnika. Na jego powierzchni umieszczono gatunki dużych drzew liściastych platany oraz sosny pospolite. Ścieżki w ogrodzie wykonano z dużych płyt lanego betonu.

Koncepcja projektowa ogrodu

2020