Ogród Minimalistyczny
Lokalizacja: Płock
Powierzchnia: 2 000 m2

Projekt tego nowoczesnego ogrodu powstał na przedmieściach Płocka. Inwestorom zależało, aby stworzyć funkcjonalny i przytulny zakątek do odpoczynku. Przestrzeń podzielono na kilka stref.

Pierwsza z nich to część reprezentacyjna z szerokim podjazdem, na którego nawierzchni zaprojektowano dwa rodzaje kostki tak aby tworzyły geometryczny wzór. Część przednią oddzielono od reszty ogrodu dużą betonową donicą oraz murkiem oporowym.

W dalszej części ogrodu projekt zakładał wykonanie trawnika. Wielogatunkowe rabaty umieszczono wzdłuż linii ogrodzenia. Z tyłu budynku zaprojektowano duży, drewniany taras. Wzdłuż niego umieszczono betonowe donice. W niedalekiej jego odległości wyznaczono miejsce na ognisko. Prowadzą do niego kwadratowe betonowe płyty, które równomiernie rozmieszczono w grysie kamiennym. W centralnej części tej strefy ogrodu umieszczono śliwę o czerwonych liściach.

W pobliżu garażu projekt zakładał stworzenie strefy gospodarczej, dlatego umieszczono tam domek na narzędzia oraz kilka donic, w których można samodzielnie hodować warzywa.

Koncepcja projektowa ogrodu

2018