Ogród Miejski
Lokalizacja: Kowal
Powierzchnia: 900 m2

Ogród zaprojektowano w charakterze nowoczesnym. Jego kompozycja została oparta na kształtach geometrycznych. Na powierzchni około 800 m kw. stworzono przytulną i funkcjonalną przestrzeń. Nawierzchnię podjazdu tworzą duże betonowe płyty w formie kwadratów. Zadbano, aby znalazło się też tam miejsce na dodatkowe samochody oraz niewielki plac na koszykówkę.

Ścieżki w ogrodzie Tworzą płyty ceramiczne nawiązujące kształtem do struktury podjazdu. Z tyłu domu zaplanowano kilka stref. Pierwszą z nich tworzy duży drewniany taras z zadaszeniem. W pobliżu umieszczono miejsce na ognisko z siedziskiem oraz zbiornik wodny z dyszą. W ogrodzie zaprojektowano również kuchnie zewnętrzną z murowanym grillem i wędzarnią.

Naprzeciwko okien sypialni umieszczono betonowe donice, zróżnicowanej wysokości i umieszczono w nich świdośliwę, krzew który kwitnie wiosną, a jesienią przebarwia liście na czerwono. Zaplanowano tam również miejsce dla wabiącej motyle lawendy oraz róży o białych kwiatach. W ogrodzie zaprojektowano też miejsce na domek gospodarczy z drewutnią.

Koncepcja projektowa ogrodu

2018