Ogród Mały
Lokalizacja: Stare Babice
Powierzchnia: 200 m2

Niewielki ogród przy zabudowie szeregowej zaprojektowano na bazie prostokąta. Głównym i najważniejszym elementem tej przestrzeni został taras. Powiększono istniejącą drewnianą zabudowę o płyty betonowe. Zaprojektowano drewnianą pergolę, tak aby tworzyła zadaszenie nad tym miejscem wypoczynku. Podzielono ją na dwie części.

Pierwszą z nich tworzy stałe zadaszenie z drewnianych listew ułożonych w formie żaluzji, drugą pergotenda – dach z wodoszczelnego materiału z mechanizmem dzięki któremu można, w zależności od potrzeb otwierać lub zamykać. Dach. W tej strefie umieszczono także miejsce na huśtawkę oraz niewielki warzywnik.

Kolejną strefę ogrodu tworzy miejsce na leżaki. Wyznaczają je płyty betonowe w formie prostokątów oraz grys kamienny. Przestrzeń tą wzbogaca fototapeta ze zdjęciem Warszawy oprawione w szkle. Mimo niewielkiej powierzchni, znaczną jej część zajmuje trawnik. Strefę wypoczynkową oddziela żywopłot z cisu oraz graby w formie palmeta, które skutecznie zasłaniają widok na znajdujący się za nimi domek gospodarczy. Szatę roślinną tego ogrodu tworzą formowane kule bukszpanu, hortensje, róże, trawy ozdobne oraz kilka gatunków krzewów iglastych.

Koncepcja projektowa ogrodu

2019