Ogród Leśny
Lokalizacja: Włocławek
Powierzchnia: 3 000 m2

Ogród został zaprojektowany przy nowoczesnym budynku mieszkalnym. Sama działka położona jest niedaleko lasu sosnowego, w podmiejskiej dzielnicy Włocławka. W nawiązaniu do otoczenia w ogrodzie wśród roślinności wysokiej zaplanowano sosny, ale też takie drzewa jak graby czy lipy. Przed wejściem zaprojektowano funkcjonalny podjazd z płyt betonowych, z miejscami parkingowymi. Ścieżka prowadząca do drzwi wejściowych została oddzielona od wjazdu rabatami z traw ozdobnych.

W tylnej części domu zaprojektowano duży taras z zadaszeniem oraz wgłębnik z miejscem na biokominek. W niedalekiej odległości zaproponowano tam duże drzewo w formie soliteru. Z tyłu domu, w lini ogrodzenia zaplanowano miejsce na warzywnik, drewutnię oraz mini siłownię zewnętrzną. Naprzeciwko tarasu znajduje się wykonana z drewna sosnowego huśtawka dla dorosłych. Ścieżki w ogrodzie tworzą duże płyty betonowe oraz naturalne kamienie cięte płomieniowo.

Inwestorzy to rodzina z trójką dzieci, dlatego też w pobliżu domu nie mogło zabraknąć miejsca na wypoczynek dla najmłodszych. Domek na drzewie, piaskownica oraz trampolina to doskonałe miejsce dla zabawy. W dalszej części ogrodu, w otoczeniu zieleni zaprojektowano miejsce na ognisko. Projekt oparty jet na różnorodnej formie gatunkowej zieleni.

Stworzono miejsce, które będzie zmieniało się w trakcie zmiany pór roku. Znalazło się tu miejsce dla wielu gatunków traw ozdobnych takich jak: trzcinniki, miskanty, hakonochlea, kostrzewa. Doskonałe warunki do wzrostu będą miały tu krzewy iglaste np. Świerki lub sosny górskie. Zaprojektowano tu wiele kwitnących krzewów np. Kilka gatunków hortensji i róży.

Koncepcja projektowa ogrodu

2020