Ogród Butikowy
Lokalizacja: Żoliborz, Warszawa
Powierzchnia: 500 m2

Ogród utrzymany w nowoczesnym stylu, oparty na geometrycznych kształtach. Teren został urozmaicony poprzez wprowadzenie zróżnicowanych poziomów. We frontowej części zaprojektowano podjazd o układzie pasmowym z lanego betonu i gresu.

W części południowej wprowadzono dodatkowe miejsce parkingowe. Miejscami, na przedłużeniu pasów nawierzchni, wprowadzono ścianki dekoracyjne z betonu architektonicznego, między którymi rozpięte są metalowe siatki na pnącza. Przy wejściu, wzdłuż ściany budynku umieszczono donicę z włókna szklanego Tim. Taras z desek kompozytowych, obwiedziony został ścieżką z płyt gresowych, biegnącą na dwóch poziomach.

Powierzchnię tarasu urozmaicono, wprowadzając otwór na niskie drzewo wielopniowe oraz otynkowaną donice z bloczków betonowych. Z tarasem sąsiaduje niewielki basen 4×2,5m, osłaniany przesuwną drewnianą platformą. Na jego zakończeniu wprowadzono stopnie stepping stones oraz dyszę fontannową, zamontowaną w murku. Trawnik został podzielony na 3 mniejsze poletka na różnych poziomach, które osłonięte rabatami, tworzą wnętrza krajobrazowe.

W celu odsłonięcia budynku w północnej części działki, wprowadzona została drewniana konstrukcja o różnicowanej wielkości i kolorze desek, a w dalszej części zastosowano osłonę z żywopłotu. Od strony południowej od sąsiadującej działki osłonięto się panelami drewnianymi, ściankami z betonu architektonicznego jak we frontowej części oraz zimozielonym żywopłotem.

Koncepcja projektowa ogrodu

2020