Ogród Angielski
Lokalizacja: Płock
Powierzchnia: 1 200 m2

Założenie ogrodowe zostało zaprojektowane na przedmieściach Płocka. Koncepcja zagospodarowania ogrodu została oparta na kształtach naturalnych. W pobliżu domu umieszczono półokrągły, otwarty taras z płytami ceramicznymi. Otacza go rabata z bylinami, trawami ozdobnymi, roślinami iglastymi oraz tulipanami.

W linii ogrodzenia umieszczono lustro, które ma na calu optyczne powiększenie przestrzeni. Alternatywą dla letniego tarasu, został ogród zimowy. Tworzy go przeszklona bryła umieszczona w tylnej części domu. Kubatura tego elementu stylistycznie nawiązuje do zabudowań angielskich. W ogrodzie zaprojektowano miejsce na plac zabaw dla dzieci oraz miejsce na huśtawkę dla dorosłych. Znalazło się też miejsce na warzywnik.

We frontowej części ogrodu zaprojektowano ogrodzenie. Podstawą tego elementu jest system Sonnblick. Są to gotowe elementy systemu ogrodzeniowego występującego w różnych formach. Elementami uzupełniającymi są drewniane przęsła, dwuskrzydłowa brama oraz furtka z półkolistym, ażurowym zadaszeniem w kolorze białym. W przedniej części ogrodu zaplanowano graby w formie palmeta. W dalszej części ogrodu zaprojektowano wysokie drzewa liściaste.

Całość ogrodu tworzą kompozycje wielobarwnych roślin.

Koncepcja projektowa ogrodu

2017