Ogród Nowoczesny w lesie
Lokalizacja: Otwock
Powierzchnia: 2 000 m2

Ogród ten to harmonijne połączenie geometrycznych form i zróżnicowanych elementów, tworzące unikalną przestrzeń z myślą o estetyce, funkcjonalności i relaksie. Centralnym elementem jest ścieżka do domu, która została zaprojektowana z użyciem stopni podestowych, układanych nieregularnie w nasadzeniach, nadając ogrodowi nowoczesny charakter.

Wzdłuż górnego podestu umieszczono donicę murowaną z drzewem wielopniowym dodającą subtelnego piękna przestrzeni. Idąc ścieżką prowadząca na tył ogrodu, we wnęce budynku, zaproponowano rabatę o w stylu japońskim z egzotycznymi roślinami. Koncepcja ogrodu opiera się na prostych, geometrycznych kształtach, co widać szczególnie w układzie tarasu na którym znajduje się pergola z miejscem na kuchnie ogrodową i huśtawki. W ogrodzie zachowano dużą ilość istniejących drzew w przewadze są to sosny.

Miejsce na ognisko jako wgłębnik zostało strategicznie umieszczone bliżej narożnika budynku, tworząc przytulne miejsce z dużym zestawem mebli wypoczynkowych przy palenisku. Dodatkowo, we wgłębniku zaproponowano drugie wejście, umożliwiając łatwe przechodzenie na dalszą część ogrodu. Całość zakończona została stopniami podestowymi, otoczonymi zielenią w gruncie i donicach. Na wprost tarasu umieszczono rabatę z nasadzeń kwitnących oraz rzeźby wykonanej z luster.

Strefa chilloutu z jacuzzi, składająca się z drewnianego podestu na różnym poziomie oraz huśtawki, została umiejscowiona w pewnym oddaleniu od tarasu, do której zaprojektowano ścieżkę z luźno rozmieszczonych płyt wielkoformatowych w trawniku . Dodatkowymi atrakcjami ogrodu są plac zabaw z domkiem i huśtawką, zlokalizowany w przeciwległym narożniku. Całość stanowi doskonale przemyślaną przestrzeń, łączącą nowoczesność, funkcjonalność i estetykę w jedną harmonijną całość o charakterze leśnym.

Koncepcja projektowa ogrodu