Taras

Minimalistyczny z hamakiem
Lokalizacja: Mokotów, Warszawa
Powierzchnia: 100 m2

Mieszkanie z tarasem to idealne połączenie dla mieszkańców dużych miast. Staje się on miejscem wypoczynku dla jego właścicieli. Użytkownikom tego warszawskiego tarasu zależało na stworzeniu miejsca składającego się z kilku stref. Składa się on z strefy relaksu, miejsca na grill oraz strefy wypoczynkowej w której umieszczono wygodną sofę i fotel. Całość przestrzeni została podzielona drewnianą konstrukcją. Część znajduje się pod stałym zadaszeniem.

Kolejny fragment to strefa otwarta, tam znajduje się hamak. W trzeciej części umieszczono mobilny dach typu pergotenda. Całość projektu zachowana jest w barwach naturalnego drewna i czerni oraz szarości. Dodatkowym akcentem są białe, duże lakierowane donice, w których umieszczono niskie odmiany klona. Boczne ściany tarasu zabudowane są trejażami, aby osłaniać od słońca i wiatru. Taras, który znajduje się na dachu budynku ma specjalne wymagania co do roślinności. Zazwyczaj wszystkie projektowane rośliny znajdują się w pojemnikach, ze względu na brak możliwości umieszczenia ich w gruncie.

W tym przypadku rośliny umieszczone są w wysokich, drewnianych donicach. Znajdują się w nich sosny, róże okrywowe, cisy a także trawy ozdobne.