Taras

Jako salon ogrodowy
Lokalizacja: Wilanów, Warszawa
Powierzchnia: 60 m2

Posiadacze mieszkań z dodatkową przestrzenią znajdującą się na zewnątrz dążą do tego, aby było ono przedłużeniem ich domu. Taras zazwyczaj traktowany jest jako dodatkowy salon. Ma być on miejscem wypoczynku wszystkich domowników. W tym projekcie właściciele są posiadaczami dwóch tarasów.

W pierwszym z nich, na tej niewielkiej przestrzeni, wydzielono strefę jadalnianą oraz kącik dla dzieci. W części wypoczynkowej umieszczono stół z krzesłami oraz kanapę. Rośliny umieszczono w różnorodnych donicach. Dodatkowym elementem urozmaicającym tą przestrzeń jest zbiornik wodny. Strefę dla dzieci wyznacza sztuczna trawa. Element, który doskonale zastępuje żywą trawę w miejscach, gdzie nie mogłaby ona rosnąć. Przy barierce umieszczono stolik barowy. Zadaszenie przedłużono dzięki drewnianej konstrukcji oraz wodoszczelnej poziomej żaluzji.

Drugi, mniejszy taras znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie gabinetu inwestora. Ma być on miejscem wytchnienia od pracy. Dlatego umieszczono tam hamak oraz ławeczkę z wygodnymi poduchami. Zamiast barierek umieszczono tutaj drewniane donice wraz z wysoką roślinnością. Barierę stanowią cisy, wysokie trawy oraz krzewy takie jak świdośliwa. Każde z wybranych gatunków odporne są na warunki miejskie oraz na specyficzne miejsce w jakim będą musiały żyć, czyli donice.