Taras

Drewno i antracyt
Lokalizacja: Lesznowola
Powierzchnia: 200 m2

Miejsce do wypoczynku nie zależy od wielkości ale od charakteru przestrzeni i elementów jakie mogą się w niej znaleźć. Istotne jest zaplanowanie obszaru oraz podzielenie jej na strefy. Taras, balkon czy altana to kolejny salon ogrodowy który ma odzwierciedlać potrzeby ich mieszkańców. Zarówno harmonizować z domem, ogrodem jak i otaczającym krajobrazem.

Przy projektowaniu mniejszych przestrzeni w pracowni architektury wyznaczamy zasadę 'mniej znaczy więcej’. Podmiejski ogród uzyskał wielofunkcyjny taras, gdzie toczy się życie codzienne. Taras podzielono na część wypoczynkową z naturalną podłogą z drewna oraz część jadalnianą na płytach gresowych, odpornych na zabrudzenia. Całość zadaszona jest żaluzją poziomą, która ze względu na pogodę oraz miejsce wypoczynku zawiera osobne mechanizmy automatycznego sterowania. Dużą zaletą tego zadaszenia jest odporność przed deszczem i słońcem, kiedy wypoczywamy w domu zwijamy zadaszenie przez co w domu mamy nadal dużo światła.

W pobliskim otoczeniu tarasu dla powiększenia optycznego działki umieściliśmy donice różnej wysokości wypełnione bujną roślinnością. Miejsce dla dzieci z trampoliną wykorzystaliśmy obok tarasu, w specjalnie obniżonym terenie, aby była solidnie przymocowana do podłoża.