Taras

Dach na Woli
Lokalizacja: Wola, Warszawa
Powierzchnia: 150 m2

Taras jest umieszczony na dachu jednego z warszawskich apartamentowców. Widok na panoramę Warszawy rozpościera się z głównej części wypoczynkowej. Wytyczne jakie pracownia otrzymała od Inwestorów to: estetyka i funkcjonalność, korzystanie z tarasu również w okresie zimowym.

Taras podzielony na dwie główne części wypoczynkową i jadalnianą pod zadaszeniem oraz miejsce z paleniskiem i kominkiem, otaczają je panele wykonane z cortenu. Rośliny, które wzbogacają taras swoją strukturą to zimozielone krzewy sosny, bukszpanu oraz trawy ozdobne: trzcinnik ostrokwiatowy czy rozplenica japońska.

Byliny kwitnące w kolorach fioletu dodają uroku późną wiosną oraz latem. Wyższe donice wzdłuż barierki wypełnionę kwitnącą roślinnością oraz niższymi drzewami. Wszystkie rośliny są odporne na warunki miejskie. Zastosowaliśmy system automatycznego nawadniania, aby w trakcie nieobecności ogród mógł być samowystarczalny. Na fragmencie zielonego dachu tarasu znalazł swoje miejscu również trawnik.

Donice zaprojektowane na tarasie wykonane są z lekkiego tworzywa, włókna szklanego, nawiązujące kolorystyką do zaprojektowanego wnętrza. W części znajdującej się bezpośrednio przy wejściu do mieszkania zastosowano trejaże, jako elementy osłaniające od wiatru. Docelowo mają je porastać powojniki oraz bluszcz.