Projektowanie ogrodów Warszawa – nowoczesna altana

Minimalizm w ogrodzie

Projekt minimalistycznego ogrodu

Projektowanie ogrodów Warszawa - nowoczesna altana niedużą działkę mieszczącą się w dzielnicy willowej Warszawy zaprojektowano w sposób nowoczesny. Ogród został silnie zgeometryzowany a zarazem stworzono bardzo przytulną i funkcjonalną przestrzeń. Przedogródek w dużej mierze budują rośliny zimozielone. Znalazło się tam również miejsce dla traw ozdobnych i różnych gatunków bylin. Ważnym zadaniem w tym projekcie było zamaskowanie ogrodzenia dzielącego z sąsiadami. W tym celu zastosowano żywopłot z roślin iglastych oraz trejaże z pnączami.

Warszawa to miasto gdzie tętni życie, ale również są gęste zabudowania, aby nie odgradzać się murem wybraliśmy drzewa. Na ścianie działki, która bezpośrednio widoczna jest z tarasu zaprojektowano formowane drzewa typu „palmeta”. Zabieg ten ma na celu stworzenie dekoracyjnej, wysokiej, „żywej” ściany ograniczającej niekorzystny widok. Kolejnym elementem projektu jest taras.

Projekt ogrodu Warszawa

Projektowanie ogrodów Warszawa - nowoczesna altana

Ogród na Żoliborzu

Ogród przy domu szeregowym

To miejsce wypoczynku zostało zaprojektowane wraz z drewnianą pergolą z zadaszeniem z hartowanego szkła. Znalazło się tam miejsce na sofę, stół z krzesłami oraz grill. Całość otaczają donice z betonu architektonicznego.  Minimalistyczne ogrody stały się popularne szczególnie wśród osób, które maja niewielki działki, tarasy w mieście. lub mało czasu spędzają na pielęgnacji swojego zielonego zakątka. Projekt minimalistycznego ogrodu w Warszawie wyróżniają równe, proste linie oraz niewielka różnorodność w nasadzeniach stwarza porządek oraz oazę spokoju.

Pergola drewniana

Minimalistyczna altana w Warszawie

Wchodząc w minimalizm traktujemy ogród jako przedłużenie domu tzw. „pokój na zewnątrz”. Nie jest już wydzieloną częścią, która nie współgra z wnętrzem domu, a tworzą jedność kompozycyjną.

Istotną rolę odgrywają nawierzchnie proponujemy, aby były powtórzeniem w przestrzeni ogrodu np. tego samego rodzaju lub kształtu. Przestrzeń odgrywa najważniejszą rolę w całym układzie, równowaga pomiędzy obszarami lub strefami ogrodu jest niezbędna w tworzeniu jedności całego projektu, nic nie powinno jej zakłócać aby nie odwracać od minimalistycznej doskonałości.

Projekt jest formalny i prosty, każdy obszar ogrodu jest dobrze zdefiniowany, czy to strefa jadalni lub relaksu/opalania. Mniejsza ilość roślin używana jest w tym stylu projektowania, każdy gatunek musi być starannie dobrany i ma przeznaczone zadanie do wykonania.

Ogród przed domem

Wjazd na posesje

Minimalistycznego ogrodu

Minimalistyczny ogród

Wąski zakres roślin, pozwala złagodzić twardość konstrukcji, a zarówno nie naruszać struktury i linii.  Ogrody minimalistyczne, minimalizują prace w ogrodzie, nawet konserwacja urządzeń powinna być prosta i mało czasochłonna.  Nas minimalizm zachwyca, a Wy co o nim sądzicie?

Comments are closed.