Projektowanie ogrodów Toruń, projekt ogrodu

Projektowanie ogrodów Toruń, projekt ogrodu obejmował stworzenie koncepcji nawierzchni podjazdu oraz zagospodarowania zieleni na działce w znajdującej się w Toruniu na przedmieściach, osiedlu domków jednorodzinnych.

Projektowanie ogrodów

Koncepcja projektowa ogrodu

Powstał ogród w stylu nowoczesnym, oparty na geometrycznych kształtach: łukach oraz prostokątach. Podzielony na dwie główne strefy: reprezentacyjną frontową oraz wypoczynkową złożoną z placu zabaw, sauny, altany oraz miejsca na ognisko.

Geometria została niebanalnie złamana przez łuki co dodaje dynamiki projektowi. Mimo rabat w kątach prostych, rabaty wypełnione są różnorodnymi gatunkami: począwszy od pięknie kwitnących hortensji, poprzez ostróżki oraz sosny górskie. Dobrze zaprojektowany ogród cieszy przez cały rok. W przestrzeni ogrodu wyznaczono miejsce na plac zabaw i warzywnik. Został on oddzielony żywopłotem.

Projektowanie ogrodów w Toruniu

Ogród ze ścianą wodną

W pobliżu tarasu umieszczono saunę ogrodową w kształcie walca. W ogrodzie można poczuć się jak w spa. Dodatkowym elementem, który projektowaliśmy to zewnętrzna altana o konstrukcji drewniano-stalowej połączonej z niedużym zbiornikiem wodnym i ścianą wodną. Nowoczesna altana przyciąga wzrok swoją architekturą.

Altana drewniana

Projektowanie ogrodów Toruń, projekt ogrodu nowoczesnego

Altana podzielona została na dwie części: jadalnianą i wypoczynkową, różnice w materiałach i kolorach podkreślają te różne funkcje. Woda w ogrodzie to masa zalet przede wszystkim ujemnie jonizuje powietrze, poprawia mikroklimat, szum wody uspokaja, a w upalne dni - chłodzi. Nawet niewielki zbiornik tworzy tafle wody gdzie odbija się niebo oraz odwiedzają ją owady, ptaki. Ściana wodna wykonana jest z granitu. Przenikające się wnętrza przedziela również obraz ze stali corten oraz różnica w poziomach. Podświetlenie obrazu, który został wycięty laserowo tworzy trójwymiarowy obraz.

Projekt ogrodu

Miejsce na ognisko w ogrodzie

Ściana corten

Projekt altany nowoczesnej

Strefa jadalniana znajduje się pod zadaszeniem wykonanym w technologi zielonego dachu. Część wypoczynkowa jest pod ażurowym dachem wykonanym z drewnianych belek, na których umieszczono fotel bujany. W nawierzchni wykorzystano nowoczesny motyw prostych kształtów geometrycznych, w kolorach czerni, bieli i szarości.

Projektowanie ogrodów - Toruń nasza pracownia zajmuje się kompleksowym projektem ogrodu od wyboru nawierzchni, elewacji poprzez roślinność oraz małą architekturę. W tym projekcie ważnym elementem dla inwestorów było wydzielenie dużej powierzchni trawnika, który ma pełnić funkcję rekreacyjną.

Projekty ogrodów

Oświetlenie ogrodów

Projekt ogrodu

Projektowanie ogrodów 3D

Comments are closed.