Projektowanie ogrodów – Płock

Projektowanie ogrodów - Płock

Ogród rezydencjonalny którego kompozycja ogrodu jest układem swobodnym ale zarazem uporządkowanym, wpisanym w motyw koła. Ogród podzielono na kilka stref o zróżnicowanej funkcjonalności: wjazdową, formalną w bezpośrednim otoczeniu budynku i wypoczynkową. Na otwartym terenie w pierwszej strefie wyodrębniono miejsce na ognisko umieszczone poniżej poziomu zero, otoczony murkiem oporowym.

Wizualizacja 3D ogrodu w Płocku

Projektowanie ogrodów - Płocku

Pnącza podpierają się na drewnianych belkach które tworzą ażurową altanę.  Idąc dalej przechodzimy do kolejnej strefy wypoczynkowej przy tarasie z drewna egzotycznego. Tam swój początek ma naturalistyczny strumyk który zakończony jest sadzawką. Cały ogród jest oświetlony w nocy, co nadaje niepowtarzalny klimat oraz bezpieczeństwo  w poruszaniu się gdy zapadnie zmrok. Gra światła i cieni ożywia ogród, tworząc możliwość użytkowania również o tej porze. W ogrodzie nie zabrakło elementów małej architektury  m.in  mostek łączący przestrzeń z zacienioną wśród brzóz ławką.

Projektowanie ogrodów - jako architekci krajobrazu lubimy wykorzystywać ukształtowanie terenu, jak również tworzyć skarpy. W tym projekcie ogrodu wykorzystaliśmy naturalne spadki i stworzyliśmy schody w  terenie oraz rabaty na podwyższeniu. Umocnienia spadków terenu zbudowano za pomocą palisady drewnianej. Podjazdy oraz część ścieżek wykonane zostały ze starobruku kostki granitowej. Nawierzchnia nawiązuje do całego projektu ogrodu, dlatego istotny jest projekt kostki brukowej na początku aranżacji zieleni. Projekt ogrodu w Płock zawierał opracowanie nasadzeń, projekt systemu nawadniania, oświetlenie w ogrodzie, projekty małej architektury, altanę, miejsce na ognisko.

Projekty małej architektury w ogrodzie

Rzeka w ogrodzie, projektowanie ogrodów Płock

Projektowanie ogrodów w płocku, nasza Pracownia Architektury krajobrazu Hibner Studio nie zajmuje się tylko aranżacją nasadzeń, dla nas projekt ogrodu to przestrzeń również związana z architekturą. Tworzymy wydzielone miejsca o różnych funkcjach min. altany, pergole, basen, sztuczną rzekę, miejsce na jacuzzi. Przestrzeń ogrodowa ma być funkcjonalna, a następnie estetyczna.  Realizację tego ogrodu wykonano w 2015 rok. Projektowanie ogrodów - Płock

Mostek drewniany w ogrodzie

Widok na ogród, zakątek z ławką wśród brzóz

Ścieżka w ogrodzie

Wielogatunkowa rabata roślin

Pergola drewniana przy ognisku

Miejsce na ognisko z murkiem

 

Comments are closed.