Nowoczesny ogród przydomowy w Warszawie

Nowoczesny ogród przydomowy w Warszawie

O powierzchni 100 m2 znajdujący się w zabudowie szeregowej, warszawskiego osiedla, to nowoczesny projekt odpowiadający na założenia inwestorów. W ogrodzie poniżej 500 m2 powierzchni ważne jest właściwe zagospodarowanie terenu. Całość koncepcji projektowej tworzą: miejsce na ognisko, zadaszony taras oraz ściana wodna. Ogród przydomowy w Warszawie ze względu na bliskie otoczenie sąsiadów został ogrodzony wysokim, drewnianym płotem na które składają się poziomo umieszczone sosnowe deski, a także betonowe przęsła. Wzdłuż ogrodzenia zaprojektowane betonowe donice.

Projekt małego ogrodu

Nowoczesny ogród przydomowy w Warszawie

Meble ogrodowe na tarasie

Nowoczesny taras w ogrodzie

Ogród minimalistyczny

Ściana wodna w nowoczesnym ogrodzie

Projektowanie 3d ogrodu

Wizualizacja 3d ogrodu

Dobór roślin w rabatach. Wśród roślinności w nowoczesnych ogrodach, swoje miejsce znalazły tam: trawy ozdobne, krzewy iglaste takie jak sosna górska czy jałowiec. Wyższą roślinność ogrodu budują zaprojektowane tam brzozy i kwitnąca wiosną wiśnia. W pobliżu ściany wodnej zaprojektowano kosaćce oraz bukszpany. Samą konstrukcje ściany wodnej tworzą trzy prostokątne, granitowe płyty wysokością odpowiadające ogrodzeniu, wraz z dyszą ze stali nierdzewnej i zbiornikiem wodnym. W tylniej części ogrodu przydomowego umieszczono miejsce na ognisko, z misą wykonaną ze stali Corten. Nawierzchnie w ogrodzie tworzą betonowe płyty w formie kwadratów umieszczone w trawniku. Część ogrodowa została obniżona względem poziomu tarasu znajdującego się bezpośrednio przy domu. Ważnym elementem przy projektowaniu niewielkich powierzchni jest dbałość o szczegóły. Taras mimo swojej mocno zdefiniowanej przez inwestorów formy użytkowania, nie jest łatwym elementem do zaprojektowania.

W tym projekcie należy zwrócić uwagę na bryłę tarasu. Jego konstrukcję tworzy drewniana nawierzchnia z desek modrzewia europejskiego oraz zadaszenie oparte na drewnianych słupach, w formie żaluzji. Nowoczesny projekt ogrodu przydomowego w Warszawie charakteryzują detale architektoniczne.

Ogród przy domu szeregowym

Projekt nowoczesnego tarasu przy domu szeregowym

Taras drewniany

Nowoczesny taras drewniany

Nowoczesny taras  w ogrodzie

Zaprojektowano tam duży stół jadalniany wraz z krzesłami oraz górnym oświetleniem. Miejsce to stanowi zewnętrzne przedłużenie salonu mieszkania. Jest to doskonałe miejsce do spędzania czasu w gronie rodzinnym. Wysunięta część tarasu została bez zadaszenia. Obszar ten stanowi miejsce dla wypoczynku na słońcu. Aranżacje ogrodowe to również meble ogrodowe. Umieszczono tam stylowe, duże, drewniane fotele podkreślające nowoczesność projektu.

Całość nowoczesnego ogrodu dopełnia oświetlenie. Projekt obejmuje umieszczenie tam przede wszystkim reflektorów świetlnych podkreślających monumentalność i piękno projektowanych roślin. Zaprojektowany ogród jest idealnie dopasowanym wnętrzem dla inwestorów. Stanowi on doskonałą przestrzeń do wypoczynku latem, ale również poprzez umieszczenie tam paleniska, zimą.

Comments are closed.