Nowoczesny ogród we Włocławku – Altana z jacuzzi

Nowoczesny ogród we Włocławku - Altana z jacuzzi, projekt ogrodu powstał w podmiejskiej miejscowości Szpetal Górny. Całość kompozycji oparta na przenikających się kołach. Na powierzchni około 4 tys. m2 , zaprojektowano zadaszoną altanę wraz z jacuzzi i kominkiem, otoczoną brzozami i sosnami, miejsce na plac zabaw dla dzieci z piaskownicą i huśtawką. Ogród funkcjonalny a zarazem atrakcyjny pod względem nasadzeń i wykorzystanych materiałów architektonicznych.

Projekt ogrodu Szpetal Górny

Projektowanie ogrodów Włocławek, nowoczesny ogród

Jak wygląda ogród we Włocławku? Nasza pracownia architektury krajobrazu traktuje ogród przestrzennie, istotne dla nas są proporcje przestrzeni wypoczynkowej, rekreacyjnej oraz strefy zieleni. W ogrodzie również miejsce na warzywnik czy boisko do gry w kosza. Interesującym elementem przestrzeni jest ściana wodna wraz ze zbiornikiem znajdujące się bezpośrednio przy tarasie. Tworzy on lustro, w którym odbija się roślinność znajdująca się wokół.

Nowoczesny ogród to również mała architektura. Kolejnym elementem opracowanym przez pracownie był kominek zewnętrzny. Jego konstrukcja składa się z wyciętej laserowo, matowej blachy oraz marmurowej półki. Coraz modniejszy corten w ogrodzie, pojawił się również w tej realizacji. Panele z cortenu przy altanie wycięte są laserowo, podświetlone tworzą ciekawy obraz cieni.

Ogród nowoczesny Włocławek

Nowoczesny ogród we Włocławku

Projekt nowoczesnego ogrodu we Włocławku przewiduje również ogrodzone, komfortowe miejsce dla ważnego członka rodziny jakim jest pies. W ogrodzie zaprojektowano drzewa kwitnące m.in. wiśnie ‘Kanzan’ oraz głogi 'Paul Scarlet'. Całość przestrzeni ogradza żywopłot z cisu. Nasadzenia w rabatach są rozmieszczone w grupach, nie symetrycznie, charakter naturalistyczny ogrodu to takie kompozycje, aby przywodziły myśl nietknięte ludzką ręką, grupy leśne jak również bylinowe.

Nowoczesny ogród we Włocławku

Nowoczesna altana z drewna i cortenu

Projektowanie ogrodów Włocławek, roślinność zaprojektowana w nowoczesnym ogrodzie tak, aby przez cały rok ogród był atrakcyjny, kiedy przekwitną rośliny wiosenne: oczar, krokusy, tulipany, forsycje, kwitną rośliny letnie. Duża ilość odmian hortensji, róż okrywowych, bez palibin, byliny wieloletnie. Następnie jesienią pięknie się przebarwiają liście trzmieliny oskrzydlonej, tawuł, kwitną trawy ozdobne rozplenice japońskie, miskanty. Zima utrzymują swój pokrój, nie przycięte hortensje również uatrakcyjniają zimowy ogród. Projektowanie ogrodów we Włocławku w zależności od zapotrzebowania Klientów, wykonujemy projekty nawierzchni, altan, elewacji, ogrodzeń, zapraszamy do kontaktu.

Taras z kominkiem corten

Nowoczesny ogród we Włocławku - Altana z jacuzzi

Comments are closed.